Kultura Barrutik
¿Cuándo?
24 noviembre - 4 diciembre
¿Dónde?
Distrito 01 - Deusto, Distrito 02 - Uribarri, Distrito 03 - Otxarkoaga /Txurdinaga, Distrito 04 - Begoña, Distrito 05 - Ibaiondo, Distrito 06 - Abando, Distrito 07 - Rekalde, Distrito 08 - Basurto /Zorroza

KULTUR GABONAK

2411ProgramaNavidenŞo-1-35_compressed

24 NOVIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL SANTUTXU 19:00

GURUTZE BEITIA – Yo y mis circunstancias

Monólogo, Castellano, Público adulto

26 NOVIEMBRE

SOLOKOETXE INSTITUTUA 18:00

HODEI MAGOA – La hora mágica

Magia, Euskara y Castellano, Todos los públicos

27 NOVIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL OTXARKOAGA 19:00

MILA ESPIGA Y BELÉN CRUZ –  Anarkia relacional Antzerkia

Teatro, Castellano, Público adulto

29 NOVIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL BEGOÑA 18:00

«EIDABE» – Piztu! EmakumeON energia

Teatro, Euskara, Familiar

1 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL SANTUTXU 19:00

MIKEL BERMEJO, MITXEL SANTAMARINA ETA LEIRE ORBE

Improvisación, Euskara, Para adultos

3 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL SAN INAZIO – IBARREKOLANDA 18:00

«HODEI MAGOA – «Ordu magikoa
Magia, Euskara, Familiar

4 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL OTXARKOAGA 19:00

«OIHAN VEGA» – Ipuin dantza Antzerki

Musical, Euskara, Familiar (3-10 años)

7 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL DEUSTU 18:00

«FIRULETE ANTZERKIA» – Martxelo, estralurtarra

Marionetas, Euskara, Familiar (2-12 años)

9 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL
DEUSTU UDALTEGIA» 19:00

«BERTSOLARIAK» – Onintza Enbeita, Xabat Galletebeitia, Miren Amuriza.

Gai jartzailea: Maite Berriozabal

Bertso, Euskara, Todas las edades

11 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL OTXARKOAGA 19:00

«KOLECTIVO MONSTRENKO» – Espejismos Antzerkia

Teatro, Castellano, Público adulto

13 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL BEGOÑA 18:00

«TITIRIGUIRI» – Oilar bat dago zure teilatuan

Antzerkia, txotxongiloak, arte plastikoa eta teknologia berriak, Euskara, Familiar (4 – 10 años)

13 DICIEMBRE

IGLESIA EL SALVADOR ELIZA (CASTAÑOS) 19:00

«SOINUAK HAIZEAN» – Concierto de la música barroca más barroca del Barroco

Concierto, Todos los públicos

14 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL CASTAÑOS 18:00

«SORGINA TXIRULINA» – Gure ama lurra

Cuento, Euskara, Familiar (4-8 años)

14 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL SAN INAZIO – IBARREKOLANDA 19:00

«MILA ESPIGA Y BELÉN CRUZ» – Anarkia relacional

Teatro, Castellano, Público adulto

16 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL SAN FRANTZISKO 19:00

«INTUJAI TEATRO» – Soy la bomba

Clown, Castellano, Público adulto ( a partir de 13 años)»

17 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL ERREKALDE 19:00

«INTUJAI TEATRO» – Soy la bomba Clown

Castellano, Público adulto ( a partir de 13 años)»

18 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL OTXARKOAGA 19:00

«TTIPIA ANTZERKIA» – Good Sex Maritxu

Teatro, Castellano, Público adulto

18 DICIEMBRE

MASUSTEGI ELIZA 19:30

«ARGENTA VOCE» – Viaje al Barroco

Concierto, Público adulto

19 DICIEMBRE

ABUSU / LA PEÑA 11:00

«ZIRKOZAURRE» – Olentzero
Espectáculo de calle, Euskara, Familiar

20 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL BEGOÑA 18:00

«FIRULETE ANTZERKIA» – Martxelo, estralurtarra

Marionetas, Euskara, Familiar (2 – 12 años)

20 DICIEMBRE

IGLESIA EL SALVADOR ELIZA (CASTAÑOS) 19:00

«ARGENTA VOCE» – Viaje al Barroco

Concierto, Castellano, Todos los públicos

22 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL CASTAÑOS UDALTEGIA 18:00 ZIRKUGINTZA Oparia

Clown, Euskara, Familiar

23 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL SAN FRANTZISKO 18:00

«ZIRKODOMO & CÍA TROTAMUNDOS»

Circo, Euskara, Todas las edades

23 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL OLABEAGA 19:00

«GURUTZE BEITIA» – Yo y mis circunstancias

Monólogo, Castellano, Público adulto

24 DICIEMBRE

«ABUSU / LA PEÑA BIBLIOTECA» 12:00

«ANTZEZKIZUNA GIÑOL TALDEA» – Euskal Herriko itsasoa

Marionetas, Euskara, Familiar (4-10 años)

27 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL BEGOÑA 18:00

ZIRKODOMO & CÍA TROTAMUNDOS

Circo, Euskara, Todas las edades

27 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL ERREKALDE 18:00

LA ENANA NARANJA «KONTUKANTARI – Mendian
ibiltari»

Antzerki-kontzertua txotxongiloekin, Euskara, Familiar

27 DICIEMBRE
ZORROTZAKO FRONTOIA 18:00

ZIRIKA ZIRKUS Hemendikara

Circo, Euskara, Familiar

27 DICIEMBRE

IGLESIA EL SALVADOR ELIZA (CASTAÑOS) 19:00

MUSBIKA ENSEMBLE – El viaje de Antonio Gaztañeta

Concierto, Todos los públicos

28 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL MASUSTEGI 18:00

ZIRKUGINTZA – Oparia

Clown, Euskara, Familiar

28 DICIEMBRE
CENTRO MUNICIPAL URETAMENDI 18:00

EIDABE – Meri, Mari eta Lari

Teatro, Euskara, Familiar (4-10 años)

28 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL ABANDO 18:00

APIKA TALDEA – Hain txikia izanik oihanean! Ipuin saio musikatua

Euskara Familiar (3-6 años)

28 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL SAN INAZIO 18:00

SORGINA TXIRULINA – Emakume paregabeak eta berdintasuna Ipuin kontaketa

Euskara, Familiar (4 – 8 años)

29 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL ALTAMIRA18:00

EIDABE – Piztu! EmakumeON energia

Teatro, Euskara, Familiar

29 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL OTXARKOAGA UDALTEGIA 18:00

LA ENANA NARANJA KONTUKANTARI – mendian ibiltari Antzerki-kontzertua txotxongiloekin

Euskara, Familiar

29 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPALABANDO 18:00

«TONI LA SAL» – Ipuin lapurra

Marionetas, Euskara, Familiar (4-10 años)

29 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL SANTUTXU UDALTEGIA» 19:00

«AROA BERROZPE» – Mejor será reírnos Bakarrizketa

Monólogo, Castellano, Público adulto

30 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL SAN FRANTZISKO 12:00

«PANPOTX KULTUR ELKARTEA» – Arin arin erbiaren abenturak

Teatro, Euskara, Familiar (3-7 años)

30 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL ERREKALDE 18:00

TITIRIGUIRI – Oilar bat dago zure teilatuan

Antzerkia, txotxongiloak, arte plastikoa eta teknologia berriak, Euskara, Familiar (4 – 10 años )

30 DICIEMBRE

CENTRO MUNICIPAL BASURTU UDALTEGIA» 18:00

TXOMORRO – Gezur gehiegi

Magia, Euskara, Castellano, Familiar

2 ENERO

CENTRO MUNICIPAL OLABEAGA UDALTEGIA 18:00

KIDAM – Aroak eta mirariak Magia

Euskara, Castellano, Familiar

3 ENERO

CENTRO MUNICIPAL SAN FRANTZISKO 12:00

BIHAR – «Hau natura! Airea, lurra etaura?»

Marionetas, Euskara, Familiar (4-10 años)

3 ENERO

ZORROTZAKO Frontoia 18:00

ZIRKODOMO & CÍA TROTAMUNDOS» – Neguko zirkua

Circo, Euskara, Todas las edades

3 ENERO

CENTRO MUNICIPAL ABANDO UDALTEGIA 18:00

OIHAN VEGA – Ipuin dantza Antzerki

Musical, Euskara, Familiar (3-10 años)

4 ENERO

ALTAMIRAKO FRONTOIA 18:00

ADRIÁN CONDE – El Gran Braulio

Magia, Castellano, Todos los públicos

4 ENERO
CENTRO MUNICIPAL ABANDO 18:00

TTIPIA ANTZERKIA – Plast & Co

Txotxongiloak, teatro , Euskara, Familiar (6-12 años)

5 ENERO

«CENTRO MUNICIPAL ERREKALDE» 12:00

EIDABE – Piztu! EmakumeON energia Antzerkia

Euskara, Familiar