Kultura Barrutik
Noiz?
azaroak 24 - abenduak 4
Non?
Barrutia 01 - Deustu, Barrutia 02 - Uribarri, Barrutia 03 - Otxarkoaga/Txurdinaga, Barrutia 04 - Begoña, Barrutia 05 - Ibaiondo, Barrutia 06 - Abando, Barrutia 07 - Errekalde, Barrutia 08 – Basurtu/Zorrotza

Ekitaldi hauetarako sarrera doakoa da aforoa bete arte

KULTUR GABONAK

2411ProgramaNavidenŞo-1-35_compressed

24 AZAROA

SANTUTXU 19:00

GURUTZE BEITIA – Yo y mis circunstancias

Bakarrizketa, Castellano, Helduentzat

26 AZAROA

SOLOKOETXE INSTITUTUA 18:00

HODEI MAGOA – La hora mágica”

Magia, Euskara eta Castellano, Adin guztietakoentzat

27 AZAROA

 OTXARKOAGA 19:00

MILA ESPIGA Y BELÉN CRUZ –  Anarkia relacional Antzerkia

Antzerkia, Castellano, Helduentzat

29 AZAROA

BEGOÑA 18:00

EIDABE Piztu! EmakumeON energia

Antzerkia, Euskara, Familiar

1 ABENDUA

SANTUTXU 19:00

MIKEL BERMEJO, MITXEL SANTAMARINA ETA LEIRE ORBE

Inprobisazioak, Euskara, Helduentzat

3 ABENDUA

SAN INAZIO – IBARREKOLANDA 18:00

HODEI MAGOA “Ordu magikoa
Magia, Euskara, Familiar

4 ABENDUA

OTXARKOAGA UDALTEGIA 19:00

OIHAN VEGA Ipuin dantza Antzerki

Mukicala, Euskara, Familiar (3-10 años)

7 ABENDUA

DEUSTU UDALTEGIA 18:00

FIRULETE ANTZERKIA Martxelo, estralurtarra

Txotxongiloak, Euskara, Familiarra (2-12 urte)

9 ABENDUA

DEUSTU UDALTEGIA” 19:00

BERTSOLARIAK Onintza Enbeita, Xabat Galletebeitia, Miren Amuriza.

Gai jartzailea: Maite Berriozabal

Bertso, Euskara, Adin guztietakoentzat

11 ABENDUA

OTXARKOAGA 19:00

KOLECTIVO MONSTRENKO Espejismos Antzerkia

Antzerkia, Castellano, Helduentzat

13 ABENDUA

BEGOÑA 18:00

TITIRIGUIRI Oilar bat dago zure teilatuan

Antzerkia, txotxongiloak, arte plastikoa eta teknologia berriak, Euskara, Familiar (4 – 10 años)

13 ABENDUA

IGLESIA EL SALVADOR ELIZA (CASTAÑOS) 19:00

SOINUAK HAIZEAN Concierto de la música barroca más barroca del Barroco

Kontzertua, Adin guztietakoentzat

14 ABENDUA

CASTAÑOS 18:00

SORGINA TXIRULINA Gure ama lurra

Ipuina, Euskara, Familiarra (4-8 urte)

14 ABENDUA

SAN INAZIO – IBARREKOLANDA 19:00

MILA ESPIGA Y BELÉN CRUZ Anarkia relacional

Antzerkia, Castellano, Helduentzat

16 ABENDUA

SAN FRANTZISKO 19:00

INTUJAI TEATRO Soy la bomba

Clown, Castellano, Helduentzat (13 urtetik gorakoentzat)

17 ABENDUA

ERREKALDE 19:00

INTUJAI TEATRO Soy la bomba Clown

Castellano, Helduentzat (13 urtetik gorakoentzat)

18 ABENDUA

OTXARKOAGA 19:00 TTIPIA ANTZERKIA Good Sex Maritxu

Antzerkia, Castellano, Público adulto

18 ABENDUA

MASUSTEGI ELIZA 19:30

ARGENTA VOCE Viaje al Barroco

Kontzertua, Público adulto

19 ABENDUA

ABUSU / LA PEÑA 11:00

ZIRKOZAURRE Olentzero
Kaleko ikuskizuna, Euskara, Familiar

20 ABENDUA

BEGOÑA 18:00

FIRULETE ANTZERKIA Martxelo, estralurtarra

Txotxongiloak, Euskara, Familiar (2 – 12 años)

20 ABENDUA

IGLESIA EL SALVADOR ELIZA (CASTAÑOS) 19:00

ARGENTA VOCE Viaje al Barroco

Kontzertua, Castellano, Adin guztietakoentzat

22 ABENDUA

CASTAÑOS UDALTEGIA 18:00 ZIRKUGINTZA Oparia

Clown, Euskara, Familiarra

23 ABENDUA

SAN FRANTZISKO 18:00

“ZIRKODOMO & CÍA TROTAMUNDOS”

Zirkua, Euskara, Adin guztietakoentzat

23 ABENDUA

OLABEAGA 19:00

GURUTZE BEITIA Yo y mis circunstancias Bakarrizketa

Bakarrizketa, Castellano, Helduentzat

24 ABENDUA

“ABUSU / LA PEÑA BIBLIOTECA” 12:00

“ANTZEZKIZUNA GIÑOL TALDEA” Euskal Herriko itsasoa

Txotxongiloak, Euskara, Familiarra (4-10 urte)

27 ABENDUA

BEGOÑA 18:00

ZIRKODOMO & CÍA TROTAMUNDOS

Zirkua, Euskara, Adin guztietakoentzat

27 ABENDUA

ERREKALDE 18:00

LA ENANA NARANJA “KONTUKANTARI , Mendian
ibiltari”

Antzerki-kontzertua txotxongiloekin, Euskara, Familiarra

27 ABENDUA
ZORROTZAKO FRONTOIA 18:00

ZIRIKA ZIRKUS Hemendikara

Zirkua, Euskara, Familiarra

27 ABENDUA

IGLESIA EL SALVADOR ELIZA (CASTAÑOS) 19:00

MUSBIKA ENSEMBLE El viaje de Antonio Gaztañeta Kontzertua

Kontzertua, Adin guztietakoentzat

28 ABENDUA

MASUSTEGI UDALTEGIA 18:00

ZIRKUGINTZA Oparia

Clown, Euskara, Familiarra

28 ABENDUA
URETAMENDI UDALTEGIA 18:00

EIDABE Meri, Mari eta Lari

Antzerkia, Euskara, Familiarra (4-10 urte)

28 ABENDUA

ABANDO UDALTEGIA 18:00

APIKA TALDEA Hain txikia izanik oihanean! Ipuin saio musikatua

Euskara, Familiarra (3-6 urte)

28 ABENDUA

SAN INAZIO – IBARREKOLANDA UDALTEGIA 18:00

SORGINA TXIRULINA Emakume paregabeak eta berdintasuna Ipuin kontaketa

Euskara, Familiarra (4 – 8 urte)

29 ABENDUA

ALTAMIRA18:00

EIDABE Piztu! EmakumeON energia Antzerkia

Euskara, Familiarra

29 ABENDUA

OTXARKOAGA UDALTEGIA 18:00

LA ENANA NARANJA KONTUKANTARI, mendian ibiltari Antzerki-kontzertua txotxongiloekin

Euskara, Familiarra

29 ABENDUA

 ABANDO 18:00

TONI LA SAL Ipuin lapurra Txotxongiloak

Euskara, Familiarra (4-10 urte)

29 ABENDUA

SANTUTXU UDALTEGIA” 19:00

AROA BERROZPE Mejor será reírnos Bakarrizketa

Bakarrizketa, Castellano, Helduentzat

30 ABENDUA

SAN FRANTZISKO 12:00

PANPOTX KULTUR ELKARTEA” Arin arin erbiaren abenturak

Antzerkia, Euskara, Familiarra (3-7 urte)

30 ABENDUA

ERREKALDE UDALTEGIA” 18:00

TITIRIGUIRI Oilar bat dago zure teilatuan

Antzerkia, txotxongiloak, arte plastikoa eta teknologia berriak, Euskara, Familiarra (4 – 10 urte )

30 ABENDUA

BASURTU UDALTEGIA” 18:00

TXOMORRO Gezur gehiegi

Magia, Euskara, Castellano, Familiarra

2 URTARRILA

OLABEAGA UDALTEGIA 18:00

KIDAM Aroak eta mirariak

Magia, Euskara, Castellano, Familiarra

3 URTARRILA

SAN FRANTZISKO 12:00

BIHAR “Hau natura! Airea, lurra etaura?”

Txotxongiloak, Euskara, Familiarra (4-10 urte)

3 URTARRILA

ZORROTZAKO Frontoia 18:00

“ZIRKODOMO & CÍA TROTAMUNDOS” Neguko zirkua

Zirkua, Euskara, Adin guztietakoentzat

3 URTARRILA

 ABANDO UDALTEGIA 18:00

OIHAN VEGA Ipuin dantza Antzerki

Musikala, Euskara, Familiarra (3-10 urte)

4 URTARRILA

ALTAMIRAKO FRONTOIA 18:00

ADRIÁN CONDE El Gran Braulio Magia

Castellano, Adin guztietakoentzat

4 URTARRILA
ABANDO UDALTEGIA” 18:00

TTIPIA ANTZERKIA Plast & Co

Txotxongiloak, Antzerkia , Euskara Familiarra (6-12 urte)

5 URTARRILA

ERREKALDE UDALTEGIA” 12:00

EIDABE Piztu! EmakumeON energia

Antzerkia, Euskara, Familiarra