Kultura Barrutik
¿Cuándo?
1 mayo - 30 junio
¿Dónde?
Distrito 01 - Deusto, Distrito 02 - Uribarri, Distrito 03 - Otxarkoaga /Txurdinaga, Distrito 04 - Begoña, Distrito 05 - Ibaiondo, Distrito 06 - Abando, Distrito 07 - Rekalde, Distrito 08 - Basurto /Zorroza

Kultura Kalez Kale

Distrito 1 DEUSTU

d1

MAYO 

1 12:30 DANTZA IKUSKIZUNA BIHOTZ ALAI FOLKLORE DANTZA TALDEA DANTZA PLAZETAN  PLAZA (ELIZAREN ONDOAN) ELORRIETA
1  13:30 ABESBATZA KONTZERTUA SAN INAZIO ABESBATZA BARRUTIAK KANTARI ELORRIETAKO ELIZA
1 18:00  TEATRO DE CALLE HAIEK NAIZ/SOY ELLAS” ROJO TELÓN UDABERRIAN ESZENA KALERA  PLAZA ELORRIETA
2-12 EXPOSICIÓN (PINTURA)
ABDUL JABBAR AL ALI
EXPODISTRITO

ENTRO MUNICIPAL SAN INAZIO- IBARREKOLANDA

6

CUENTA CUENTOS STORY TELLING (INGLÉS)

BIBLIOTECA MUNICIPAL DEUSTU

10

18:30

UMEENTZAKO IPUIN KONTAKETA AMILAMI
PANTZART
ARANGOITIKO EUSKAL JAIA

GIRRE BASERRIA ARANGOITI

11

18:00

ABESBATZA- KONTZERTUA

EUSKOTARRAK KOROA

ARANGOITIKO EUSKAL JAIA

ARENEKO PLAZA ARANGOITI

11

19:00

KONTZERTUA

BILBOKO TXISTULARIEN BANDA

ARANGOITIKO EUSKAL JAIA

RENEKO PLAZA ARANGOITI

12

13:00

BATUKADA

ARANGOITIKO BATUKE BULEGOA

ARANGOITIKO EUSKAL JAIA

ARANGOITI

13

11:30

PASACALLES DE GIGANTES

ONDALAN ERRALDOIEN KONPARTSA

ARANGOITIKO EUSKAL JAIA

ARANGOITI

13

13:00

DANTZA IKUSKIZUNA

BIHOTZ ALAI FOLKLORE DANTZA TALDEA

DANTZA PLAZETAN

ARANEKO PLAZA ARANGOITI

13

17:30

UMEENTZAKO BERBENA (2-12 URTE)

KANTU KOLORE

ARANGOITIKO EUSKAL JAIA

KASTETXEA ARANGOITI

13

20:30

KALEKO MUSIKA

ORKRESTA

MUSIKAUZO

ARANGOITI

16-30

ERAKUSKETA (MARGOA)
EMOCIÓN POR LA ACUARELA
PILAR & MA CARMEN GONZÁLEZ BUENO EXPODISTRITO

DALTEGIA
SAN INAZIO- IBARREKOLANDA

20

TALLER CUPCAKES (4-9 AÑOS)

BIBLIOTECA MUNICIPAL DEUSTU

24

20:00

ABESBATZA-KONTZERTUA

DEUSTOARRAK ABESBATZA

BARRUTIAK KANTARI

IBARREKOLAN- DAKO ELIZA

26

18:30

BOOKTUBER KEDADA (14 – 18 URTE)
MATTIN ZEBERIOREKIN

UDAL LIBURUTEGIA DEUSTU

27

11:30

PASACALLES DE GIGANTES

ONDALAN ERRALDOIEN KONPARTSA

DANTZA PLAZETAN

IBARREKOLANDA

27

18:00

TEATRO DE CALLE HISTORIAS DE UN BAÚL
CÍA. TROTAMUNDOS UDABERRIAN ESZENA KALERA

BENIDORM KALEA IBARREKOLANDA

31

18:00

IPUIN-KONTAKETA*
HANKAZ GORA! (EUSKARAZ) (4-8 URTE) AMEZTU PRODUKZIOAK

UDAL LIBURUTEGIA SAN INAZIO

JUNIO

1-15

EXPOSICIÓN (FOTOGRAFÍA)

PILAR HERRERO GARCÍA

EXPODISTRITO

CENTRO MUNICIPAL
SAN INAZIO- IBARREKOLANDA

4

12:00

DANTZA IKUSKIZUNA

BIHOTZ ALAI FOLKLORE DANTZA TALDEA

DANTZA PLAZETAN

BENIDORM KALEA IBARREKOLANDA

19-30

ERAKUSKETA (ARGAZKIAK)

ARIMA HONDARTUA-EL ALMA VARADA

JON RODRÍGUEZ BILBAO

EXPODISTRITO

DALTEGIA

SAN INAZIO- IBARREKOLANDA

20

19:00

DANTZA IKUSKIZUNA

BIHOTZ ALAI FOLKLORE DANTZA TALDEA

DANTZA PLAZETAN

FRENTE CLUB REMO DEUSTUIBARRA

23

17:30

IPUIN-KONTAKETA EUSKAL SORTA

APIKA

PLAZA DEL BARCO SAN INAZIO

23

18:30

MAGIA

GUZTIOK MAGIA DAUKAGU OLIVER MAGOA & EVA

PLAZA DEL BARCO SAN INAZIO

23

20:00

KALE ANTZERKIA TRAS LA FRONTERA

PLATAFORMA TIRANTE

UDABERRIAN ESZENA KALERA

PLAZA DEL BARCO SAN INAZIO

23

20:30

ERROMERIA

DEUSTUKO FOLKLORE TALDEAK

DANTZA PLAZETAN

SAN PEDRO PLAZA DEUSTU

24

13:00

KALEKO MUSIKA

GURETZAT

MUSIKAUZO

ARANGOITI

29

18:00

ERRALDOIEN KALEJIRA

ONDALAN ERRALDOIEN KONPARTSA

DANTZA PLAZETAN

DEUSTUIBARRA

29

20:30

MÚSICA CALLEJERA

ZO-ZONGÓ!!

MUSIKAUZO

DEUSTUIBARRA

Distrito 2 URIBARRI

 MAYO

2-12 ERAKUSKETA (MARGOA)
PEPATRUEBA& ALVAROHIDALGOTRUEBA
EXPODISTRITO
UDALTEGIA CASTAÑOS
12
18:00
ANTZERKIA FAMILIA OSOARENTZAT BARRE LABORATEGIA
NEREA ARIZNABARRETA
UDALTEGIA CASTAÑOS
16-30 EXPOSICIÓN (FOTOGRAFÍA)
PILAR HERRERO GARCÍA
EXPODISTRITO
CENTRO MUNICIPAL CASTAÑOS
17
19:00
DISKOFESTA
BAT, BI, HIRU… FESTA!
TURRIONDO PLAZA ZURBARANBARRI
19
19:30
KALEKO MUSIKA
DUNBOTS
MUSIKAUZO
ZURBARANBARRI
21
12:00
ABESBATZA-KONTZERTUA
SANFRAN KORUE
BARRUTIAK KANTARI
ITURRIONDO PLAZA ZURBARANBARRI
21
18:00
KALE ANTZERKIA PIRAMIDEEN BILA
POTXIN ETA PATXIN UDABERRIAN ESZENA KALERA
ITURRIONDO PLAZA ZURBARANBARRI
27
16:00
MONÓLOGO
TRES EN UNO
ELVI “EL VENTRI-LOCO”
MORAZA PLAZA URIBARRI

 JUNIO

1-15 ERAKUSKETA (ARGAZKIAK)
ARIMA HONDARTUA-EL ALMA VARADA JON RODRÍGUEZ BILBAO
EXPODISTRITO
UDALTEGIA CASTAÑOS
2
20:00
CONCIERTO CORAL
CORO LAGUNDI
BARRUTIAK KANTARI
SALBATZAILE ELIZA CASTAÑOS
2
20:00
KALEKO MUSIKA
FIEBRE DEL SÁBADO NOCHE
MUSIKAUZO
CASTAÑOS
9
19:00
TALLER STREET DANCE Y SHOW BILBAO URBAN PARTY
DENA BAILE URBANO
FUNIKULARREKO PLAZA CASTAÑOS
16
19:30
KALEKO MUSIKA
ARDOA BARRURA
MUSIKAUZO
ZURBARAN
17
17:00
TALLER DE CIRCO
ZIRKOZAURRE
PLAZA ARABELLA
17
19:00
BERBENA
ORQUESTA NÉCTAR
PLAZA ARABELLA
18
13:00
KALE ANTZERKIA. MR. PICHICHI
PHILO ETA JOLE
UDABERRIAN ESZENA KALERA
ANERA PLAZA ZURBARAN
24
20:00
FOLK ETA DANTZA. DANTZA-PLAZA
ERDIZKA LAUETAN
UZTURRE PLAZA MATIKO

Distrito 3 OTXARKOAGA / TXURDINAGA

D3

 MAYO

10
19:30
MAGIA
APROXIMANDO LA MAGIA AL COMERCIO VARIOS ARTISTAS
XIII ENCUENTROS DE MAGIA
KEPA ENBEITA PLAZA OTXARKOAGA
11
19:30
MAGIA
IMAGINE (EUSKARAZ) ASIER KIDAM
XIII MAGIAREN TOPAKETA
UDALTEGIA OTXARKOAGA
12
19:30
ABESBATZA-KONTZERTUA
BEGOÑAKO SUSTAIAK ABESBATZA/AGRU- PACIÓN CORAL OTXARKOAGA
BARRUTIAK KANTARI
OTXARKOAGAKO UDALTEGIA
12
20:00
KALEKO MUSIKA
BATUKADA KATXARRADA
MUSIKAUZO
GRUPO GARAIZAR TXURDINAGA
13
18:00
KALE ANTZERKIA HISTORIA DE UN BAÚL
CÍA. TROTAMUNDOS UDABERRIAN ESZENA KALERA
GRUPO GARAIZAR TXURDINAGA
13
20:00
ABESBATZA-KONTZERTUA
GARAIZARKO MATSORRIAK ABESBATZA
BARRUTIAK KANTARI
BIRJINETXE ELIZA TXURDINAGA
17
18:30
MAGIA
MAGIAREN KUTXA (EUSKERA/CASTELLANO) (0-12 AÑOS) MADIBER
XIII MAGIAREN TOPAKETA
BIBLIOTECA OTXARKOAGA
18
19:30
MAGIA
EL SOFÁ DE SOPHIE TUTTILI FAMILI
XIII MAGIAREN TOPAKETA
UDALTEGIA OTXARKOAGA
19
19:30
MAGIA
GRAN GALA DE ESTRELLAS DE EUSKADI Y DEL MUNDO AISER KIDAM, TOR MAGOA, D’ALBENIZ, SEÑOR PÉREZ, JOSÉ FUGY
XIII ENCUENTROS DE MAGIA
CENTRO MUNICIPAL OTXARKOAGA
20
18:00
MAGIA
LA HORA MÁGICA
MAGO HODEI
XIII ENCUENTROS DE MAGIA
UGARTE PLAZA OTXARKOAGA
24
19:30
CHARLA-CONFERENCIA
EL PAPEL DE LA MAGIA EN LA HISTORIA DAVID BLANCO
XIII MAGIAREN TOPAKETA
UDALTEGIA OTXARKOAGA
25
19:30
MAGIA
APROXIMANDO LA MAGIA AL COMERCIO VARIOS ARTISTAS
XIII MAGIAREN TOPAKETA
ZONA GARAIZAR Y GAIARRE TXURDINAGA
26
17:00
MAGIA
MOMENTOS MÁGICOS MAD MARTIN
XIII ENCUENTROS DE MAGIA
RESIDENCIA TXURDINAGA- BARRI TXURDINAGA
26
19:30
MAGIA
“CHAN TÚN“ EL MAGO ARGEN-CHINO MAD MARTIN
XIII ENCUENTROS DE MAGIA
JULIÁN GAIARRE PLAZA TXURDINAGA
26
19:30
MAGIA
TXINBILI TXANBALA (EUSKARAZ)
TXAN MAGOA
XIII MAGIAREN TOPAKETA
GARAI LORATEGIA PLAZA TXURDINAGA
27
13:00
MAGIA
AMARRU
(EUSKARAZ)
TOR MAGOA
XIII MAGIAREN TOPAKETA
GARAI LORATEGIA PLAZA TXURDINAGA
27
19:30
MAGIA
TODO SE ESFUMA
DIEGO CALAVIA
XIII ENCUENTROS DE MAGIA
JULIÁN GAIARRE PLAZA TXURDINAGA
28
12:00
MAGIA
EL FAKIR INSÓLITO ISMAEL CIVIAC
XIII MAGIAREN TOPAKETA
GARAI LORATEGIA PLAZA TXURDINAGA
28
13:00
MAGIA
EL RETO
MAGO SUN
XIII ENCUENTROS DE MAGIA
PLAZA JARDINES DE GARAI TXURDINAGA
31
19:30
MAGIA
IV EDICIÓN DEL CONCURSO “SACA LA MAGIA QUE LLEVAS DENTRO”
XIII MAGIAREN TOPAKETA
UDALTEGIA OTXARKOAGA

JUNIO

3
22:00
DANTZALDIA
ORQUESTA MENTA
UGARTE PLAZA OTXARKOAGA
8
18:30
UMEENTZAKO BERBENA (EUSKARAZ)
DANTZATEKE
UGARTE PLAZA OTXARKOAGA
10
18:30
TEATRO DE CALLE TRAS LA FRONTERA PLATAFORMA TIRANTE UDABERRIAN ESZENA KALERA PLAZA UGARTE OTXARKOAGA
10
22:00
DANTZALDIA
ORQUESTA MENTA
UGARTE PLAZA OTXARKOAGA

Distrito 4 BEGOÑA

d4

 MAYO

2-12 EXPOSICIÓN (PINTURA)
EMOCIÓN POR LA ACUARELA
PILAR & MA CARMEN GONZÁLEZ BUENO EXPODISTRITO
CENTRO MUNICIPAL BEGOÑA
6
13:00
BERTSO-SAIOA
MAIALEN LUJANBIO, UNAI ITURRIAGA, MIREN AMURIZA, IBON AJURIA UDABERRIKO BERTSO SAIOAK
KARMELO PLAZA SANTUTXU
10
18:30
CHARLA
DEL ARTE FIGURATIVO AL ARTE ABSTRACTO. ¿LA MUERTE DEL ARTE?
IERAY GALZAGORRI
BIBLIOTECA MUNICIPAL BEGOÑA
12
18:00
KALE ANTZERKIA. ETSITA! (EUSKARAZ)
TRAPU ZAHARRA
UDABERRIAN ESZENA KALERA
KARMELO PLAZA SANTUTXU
13
13:00
BERTSO-SAIOA
JONE URIA, SUSTRAI COLINA, ALAIA MARTIN, AMETS ARZALLUS UDABERRIKO BERTSO SAIOAK
KARMELO PLAZA SANTUTXU
16-30 EXPOSICIÓN (PINTURA)
ABDUL JABBAR AL ALI
EXPODISTRITO
CENTRO MUNI- CIPAL
BEGOÑA
16
20:30
ABESBATZA- KONTZERTUA
EUSKERIA ABESBATZA /JATORKI ABESBATZAK
BARRUTIAK KANTARI
KARMELO ELIZA SANTUTXU
19
19:00
DANTZALDIA
ORQUESTA PALMERAS
PLAZA FRENTE SALIDA METRO BOLUETA
20
13:00
BERTSO-SAIOA
ANDONI EGAÑA, ARKAITZ ESTIBALLES, ETXAHUN LEKUE, IGOR ELORTZA UDABERRIKO BERTSO SAIOAK
KARMELO PLAZA SANTUTXU
26
20:00
BERTSO-POTEOA
OIHANA BARTRA, ONINTZA ENBEITA, FREDI PAIA
UDABERRIKO BERTSO SAIOAK
SANTUTXU
30
20:30
CONCIERTO CORAL
EUSKERIA ABESBATZA / CORAL BAGABILTZA
BARRUTIAK KANTARI
KARMELO ELIZA SANTUTXU

JUNIO

2
18:30
KALE ANTZERKIA. LETTER
MALAS COMPAÑÍAS
UDABERRIAN ESZENA KALERA
KARMELO PLAZA SANTUTXU
16
18:30
KALE ANTZERKIA. HAIEK NAIZ
ROJO TELÓN
UDABERRIAN ESZENA KALERA
KARMELO PLAZA SANTUTXU
19-30 EXPOSICIÓN (FOTOGRAFÍA)
PILAR HERRERO GARCÍA
EXPODISTRITO
ENTRO MUNICIPAL BEGOÑA
23
18:30
KALE ANTZERKIA. MR. PICHICHI
PHILO TA JOLE
UDABERRIAN ESZENA KALERA
PLAZA FRENTE SALIDA METRO BOLUETA
23
21:00
ERROMERIA
GAZTEDI DANTZARI TALDEA
DANTZA PLAZETAN
KARMELO PLAZA SANTUTXU

Distrito 5 IBAIONDO

 MAYO

2-12

ERAKUSKETA (ARGAZKIAK) ARIMA HONDARTUA-EL ALMA VARADA JON RODRÍGUEZ BILBAO EXPODISTRITO

CENTRO MUNICIPAL “LA BOLSA” ALDE ZAHARRA

3, 10, 17, 24 18:00

ZIENTZIA TAILERRAK* (EUSKARAZ)

(3-11 URTE)

UDAL LIBURUTEGIA SAN ADRIÁN

6

11:30/13:00

KALEKO MUSIKA

CRAZY JAZZERS

MUSIKAUZO

MERCADILLO

2 DE MAYO

SAN FRANTZISKO

6

13:00

KALEJIRA

BILBOKO TXISTULARIEN BANDA

MUSIKAUZO

MARIAREN BIHOTZA PLAZA SAN FRANTZISKO

6

17:30

KALE ANTZERKIA ROCK-EROAK! PRODUCCIONES AMEZTU UDABERRIAN ESZENA KALERA

C/ TENOR CONSTANTINO- TRAVESÍA CONCEPCIÓN ZABALA

6

20:00

MUSIKA

LOWE BAND

XENPELAR KALEA ZABALA

6

21:00

SOUND SISTEM

EUSKAL DUB ETXEA

GORKA SUAIA ETA ANEGURIA

MARIAREN BIHOTZA PLAZA SAN FRANTZISKO

13

13:00

KALEKO MUSIKA. BATUKELELE

BITXO DO SAMBA

MUSIKAUZO

MARIAREN BIHOTZA PLAZA SAN FRANTZISKO

13

20:15

CONCIERTO CORAL

ANDRE BERRI ABESBATZA / SAN ANTON ABESBATZA

BARRUTIAK KANTARI

IGLESIA

DE LA PEÑA ABUSU

15

18:00

TAILERRA*

OLERKI XUXURLATUA

(FAMILIA OSOARENTZAT) (EUSKARAZ)

UDAL LIBURUTEGIA SAN FRANTZISKO

16-30

EXPOSICIÓN (FOTOGRAFÍA) ¿SAHARAUI? SÍ

ASOCIACIÓN MÉDICOS DEL MUNDO EXPODISTRITO

CENTRO MUNICIPAL

SAN FRANTZISKO

19

20:00

CONCIERTO CORAL

CORO EMAYS/LUR MAITEA OTXOTE

BARRUTIAK KANTARI

IGLESIA SAN RAFAEL ZABALA

20

17:00

KALE ANTZERKIA

(UMEENTZAT) BOLI BILI BOLI (EUSKARAZ) PANTZART TEATRO

UDABERRIAN ESZENA KALERA

BILBO ZAHARRA PLAZA

20

17:30

KALE ANTZERKIA. MR. PICHICHI

PHILO TA JOLE

UDABERRIAN ESZENA KALERA

GELTOKI PLAZA MIRIBILLA

20

19:00

KALEKO MUSIKA

BURRUNBA ELEKTROTXARANGA

MUSIKAUZO

MIRIBILLA

26

19:00

SOLAS GIROKO IBILALDIAK SAN FRANTZISKO: PAPERETIK KALERA JON ARRETXE

MARIAREN BIHOTZA PLAZA SAN FRANTZISKO

27

12:00

PASEOS COMENTADOS

SAN FRANCISCO: DEL PAPEL A LA CALLE JON ARRETXE

PLAZA CORAZÓN DE MARÍA

SAN FRANTZISKO

27

13:00

KALEJIRA

BANDA DE TXISTULARIS DE BILBAO

MUSIKAUZO

SAN ADRIÁN

27

15:00

BERBENA

ORQUESTA NÉCTAR

LA FLORESTA

SAN ADRIÁN

27

18:00

KALE ANTZERKIA. MR. PICHICHI

PHILO TA JOLE

UDABERRIAN ESZENA KALERA

ZUMARRAGA PLAZA SOLOKOETXE

27

19:30

BERBENA

DISKO DANTZA

ZUMARRAGA PLAZA SOLOKOETXE

27

20:00

ERROMERIA

SALBATZAILE DANTZA TALDEA

DANTZA PLAZETAN

SANTIAGO PLAZA ALDE ZAHARRA

28

13:00

ALARDE DE DANZAS

GAZTEDI DANTZARI TALDEA

DANTZA PLAZETAN

ZUMARRAGA PLAZA SOLOKOETXE

29

18:30

TALLER*

MÚSICA CON TODOS LOS SENTIDOS (5 – 8 AÑOS)

MÓNICA RODRÍGUEZ CURIEL

LIBURUTEGIA – BILBAOMUSIKA SOLOKOETXE

 JUNIO

1-15

ERAKUSKETA (MARGOA)

EMOCIÓN POR LA ACUARELA

PILAR & MA CARMEN GONZÁLEZ BUENO EXPODISTRITO

CENTRO MUNICIPAL “LA BOLSA” ALDE ZAHARRA

1-15

EXPOSICIÓN (PINTURA)

ABDUL JABBAR AL ALI

EXPODISTRITO

CENTRO MUNICIPAL

SAN FRANTZISKO

3

19:00

ERROMERIA

BIZKAIKO DANTZARIEN BILTZARRA

DANTZA PLAZETAN

ARRIAGA PLAZA IBAIONDO

7-17

BLV-ART

BILBO ZAHARRA

9

18:00

KALE ANTZERKIA. HISTORIA DE UN BAÚL

CÍA. TROTAMUNDOS

UDABERRIAN ESZENA KALERA

ENKARNAZIO PLAZA ATXURI

10

9:00

KALEKO MUSIKA

DIANAK

HERRI OBOEAK

ATXURI ETA ALDE ZAHARRA

10

12:30

KALEKO MUSIKA

KU-KLUX

MUSIKAUZO

GOIKO TORRE KALEA

SAN ADRIÁN

10

12:30

KALEKO MUSIKA. KALEJIRA MUSIKATUA

HERRI OBOEAK

ATXURI ETA ALDE ZAHARRA

10

18:00

KALEKO MUSIKA. GAITA EMANALDIA

HERRI OBOEAK

SANTIAGO PLAZA ALDE ZAHARRA

10

20:00

VII. ENCUENTRO DEL BAILE DE LA ERA

GAZTEDI DANTZARI TALDEA

DANTZA PLAZETAN

KIOSKO DEL ARENAL IBAIONDO

19-30

ERAKUSKETA (MARGOA)

PEPA TRUEBA & ÁLVARO HIDALGO TRUEBA

EXPODISTRITO

UDALTEGIA

SAN FRANTZISKO

19-30

EXPOSICIÓN (PINTURA)

ABDUL JABBAR AL ALI

EXPODISTRITO

LA BOLTSAKO UDALTEGIA ALDE ZAHARRA

23

17:30

KALE ANTZERKIA PAC-MAN DANTZ PRODUCCIONES AMEZTU UDABERRIAN ESZENA KALERA

PLAZA

BILBAO LA VIEJA

23

19:00

KALE ANTZERKIA. HISTORIA DE UN BAÚL

CÍA. TROTAMUNDOS

UDABERRIAN ESZENA KALERA

TRASERA DE CERVECERA ABUSU-LA PEÑA

24

20:00

ERROMERIA

SALBATZAILE DANTZA TALDEA

DANTZA PLAZETAN

SANTIAGO PLAZA ALDE ZAHARRA

25

12:00

KALEJIRA

BILBOKO TXISTULARIEN BANDA

MUSIKAUZO

ABUSU-LA PEÑA

25

19:00

KALE ANTZERKIA

JUAN PALOMO YA ESTÁ AQUÍ CÍA. BARRÉ

UDABERRIAN ESZENA KALERA

TRASERA DE LA CERVECERA ABUSU-LA PEÑA

Distrito 6 ABANDO

d6

MAYO

2-12

EXPOSICIÓN (FOTOGRAFÍA) ¿SAHARAUI? SÍ

MUNDUKO MEDIKUAK ELKARTEA EXPODISTRITO

CENTRO MUNICIPAL BARRAINKUA ABANDO

5

19:30

MÚSICA

ANTOLOGÍA DE AUTORES VASCOS MASA CORAL DEL ENSANCHE LA MÚSICA ME DIVIERTE

CENTRO MUNICIPAL BARRAINKUA ABANDO

12

19:30

MUSIKA

OROITZAPENEZ BETERIKO ARRATSALDEA CONSERVATORIO DE MÚSICA FRANCISCO ESCUDERO

MUSIKA DIBERTIGARRIA DA

BARRAINKUA UDALTEGIA ABANDO

16-30

ERAKUSKETA (MARGOA)

PEPA TRUEBA &

ÁLVARO HIDALGO TRUEBA EXPODISTRITO

CENTRO MUNICIPAL BARRAINKUA ABANDO

19

19:30

MÚSICA

CÓMO TRABAJA UN GRUPO DE MÚSICA MODERNA GINTONIC QUARTET

LA MÚSICA ME DIVIERTE

CENTRO MUNICIPAL BARRAINKUA ABANDO

19

20:00

CONCIERTO CORAL

CORO DE INGENIEROS /CORO DEL CLUB DEPORTIVO

BARRUTIAK KANTARI

CLUB DEPORTIVO BILBAO

ABANDO

26

19:30

MUSIKA. CHOPIN

IMPROMPTU

MUSIKA DIBERTIGARRIA DA

BARRAINKUA UDALTEGIA ABANDO

JUNIO

2

18:30

KALE ANTZERKIA HISTORIA DE UN BAÚL

CÍA. TROTAMUNDOS UDABERRIAN ESZENA KALERA

CASILDA ITURRIZAR PARKEA INDAUTXU

2

19:30

MUSIKA

BILBAOMUSIKAKO FANFARREA

MUSIKAUZO

CASILDA ITURRIZAR PARKEA INDAUTXU

2

20:00

ABESBATZA-KONTZERTUA

BILBAO ARGIA OTXOTE/EMITENIA CORO DE CÁMARA

BARRUTIAK KANTARI

BARRAINKUAKO UDALTEGIA ABANDO

2

20:30

KALEKO MUSIKA

KLAPERTARRAK

MUSIKAUZO

CASILDA ITURRIZAR PARKEA INDAUTXU

3

12:00

KALEJIRA

BILBOKO TXISTULARIEN BANDA

MUSIKAUZO

CASILDA ITURRIZAR PARKEA INDAUTXU

3

13:00

KALE ANTZERKIA. JUAN PALOMO YA ESTÁ AQUÍ

CÍA. BARRÉ

UDABERRIAN ESZENA KALERA

PARQUE CASILDA ITURRIZAR INDAUTXU

3

18:00

KALEKO MUSIKA

KANTU KOLORE

MUSIKAUZO

CASILDA ITURRIZAR PARKEA INDAUTXU

3

20:00

KONTZERTUA

CORO Y ORQUESTA DE CÁMARA

PARQUE CASILDA ITURRIZAR INDAUTXU

9

18:30

KALE ANTZERKIA. MR. PICHICHI

PHILO TA JOLE

UDABERRIAN ESZENA KALERA

INDAUTXU PLAZA

9

19:00

KALEJIRA ETA KONTZERTUA

BILBOKO TXISTULARIEN BANDA

MUSIKAUZO

PLAZA INDAUTXU

9

20:00

MÚSICA CALLEJERA

TARUMBA PERKUSIÓN

MUSIKAUZO

PLAZA INDAUTXU

10

12:30

KALE ANTZERKIA. LETTER

MALAS COMPAÑÍAS

UDABERRIAN ESZENA KALERA

INDAUTXU PLAZA

10

12:30

KALEKO MUSIKA

SUGARRI

MUSIKAUZO

ERCILLA KALEA ETA INDAUTXU PLAZA INDAUTXU

21

MEDIODÍA Y TARDE

MUSIKA

ACTUACIONES MUSICALES CON FORMACIONES Y GRUPOS DE LAS ESCUELAS DE MÚSICA DE BILBAO

ABANDO- INDAUTXU

Distrito 7 ERREKALDE

MAYO

2-12

EXPOSICIÓN (FOTOGRAFÍA)

PILAR HERRERO GARCÍA

EXPODISTRITO

CENTRO MUNICIPAL ERREKALDE

5

19:30

CONCIERTO CORAL

CORO SAN ANTONIO DE IRALABARRI

BARRUTIAK KANTARI

UDALTEGIA ERREKALDE

16-30

ERAKUSKETA (ARGAZKIAK) ARIMA HONDARTUA-EL ALMA VARADA JON RODRÍGUEZ BILBAO EXPODISTRITO

CENTRO MUNICIPAL ERREKALDE

19

19:30

ABESBATZA-KONTZERTUA

ARRAIZPE ABESBATZA/GAUDEAMUS HODIE ABESBATZA

BARRUTIAK KANTARI

UDALTEGIA ERREKALDE

26

17:30

KALE ANTZERKIA. MR. PICHICHI

PHILO TA JOLE

UDABERRIAN ESZENA KALERA

PLAZA URETAMENDI

26

19:30

MÚSICA CALLEJERA

DUNBOTS

MUSIKAUZO

URETAMENDI

31

18:00

TXOTXONGILOAK*WOLINGEN GARATXOA (EUSKARAZ) (HASTA 11 AÑOS)

GOLOKA ANTZERKI TALDEA ZIRKUALDE-VIII FESTIVAL DE CIRCO

UDAL LIBURUTEGIA ERREKALDE

JUNIO

1-15

ERAKUSKETA (MARGOA)

PEPA TRUEBA & ÁLVARO HIDALGO TRUEBA

EXPODISTRITO

UDALTEGIA ERREKALDE

2

19:00

ZIRKUA. RONDE

ROUGE ELÉA

ZIRKUALDE-ERRAKALDEKO VIII ZIRKU JAIALDIA

PLAZA ERREKALDE

2

20:00

ZIRKUA. YEE-HAW!

LA BANDA DEL OTRO

ZIRKUALDE-VIII FESTIVAL DE CIRCO

PLAZA ERREKALDE

3

19:00

CIRCO. LA IMPORTANCIA DE LOS HORRIBLES DETALLES

MALICIA CÍA.

ZIRKUALDE-VIII FESTIVAL DE CIRCO

PLAZA ERREKALDE

3

19:30

ZIRKUA. LETTER

MALAS COMPAÑÍAS

ZIRKUALDE-VIII FESTIVAL DE CIRCO

PLAZA ERREKALDE

3

20:30

ZIRKUA. CALAMAR A MAR

KABARET DE MAR A MAR

ZIRKUALDE-VIII FESTIVAL DE CIRCO

PLAZA ERREKALDE

4

18:00

CIRCO. MR. PICHICHI

PHILO TA JOLE

ZIRKUALDE-VIII FESTIVAL DE CIRCO

PLAZA ERREKALDE

4

19:00

ZIRKUA. HISTORIAS DE UN BAÚL

CÍA. TROTAMUNDOS

ZIRKUALDE-ERRAKALDEKO VIII ZIRKU JAIALDIA

PLAZA ERREKALDE

10

19:30

KALEKO MUSIKA

KU-KLUX

MUSIKAUZO

IRALA

14

18:30

KALE ANTZERKIA. A CAL Y CANTO

TRAPU ZAHARRA

UDABERRIAN ESZENA KALERA

ESKURTZE PARKEA IRALA

16

19:00

MÚSICA CALLEJERA

GAZTE LEKU

MUSIKAUZO

PEÑASCAL

19-30

EXPOSICIÓN (PINTURA). EMOCIÓN POR LA ACUARELA

PILAR & MA CARMEN GONZÁLEZ BUENO

EXPODISTRITO

CENTRO MUNICIPAL ERREKALDE

23

20:30

KALE ANTZERKIA. LETTER

MALAS COMPAÑÍAS

UDABERRIAN ESZENA KALERA

LA VAGUADA EL PEÑASCAL

26

20:30

KALE ANTZERKIA. HISTORIAS DE UN BAÚL

CÍA. TROTAMUNDOS

UDABERRIAN ESZENA KALERA

PLAZA ERREKALDE

Distrito 8 BASURTU / ZORROTZA

d8

MAYO

4

18:00

CLOWN. LARRI POMPIER

TALANGANA

VIII CLOWN ZORROTZA

LIBURUTEGIA ZORROTZA

4

19:30

ZINEMA. MUESTRA CORTOMETRAJES HUMOR

ZINEBIKLUB

VIII CLOWN ZORROTZA

UDALTEGIA ZORROTZA

5

18:30

CLOWN. SOY ELLAS

ROJO TELÓN

VIII CLOWN ZORROTZA

PARQUE DEL FERIAL ZORROTZA

5

19:30

CLOWN. I’M A REAL ARTIST

TEATRO A LA BOINA

VIII CLOWN ZORROTZA

AZOKA PARKEA ZORROTZA

6

18:30

CLOWN. O COMO CACAHUETE

CIRCOLABILE

VIII CLOWN ZORROTZA

AZOKA PARKEA ZORROTZA

6

19:30

CLOWN. WET FOOR

CÍA. CRISTINA SOLÉ

VIII CLOWN ZORROTZA

AZOKA PARKEA ZORROTZA

11

19:30

ZINEMA. NOSOTRAS, MUJERES DE EUSKALDUNA

LARRAITZ ZUAZO

ZINE ZORROTZA

CENTRO MUNICIPAL ZORROTZA

17

18:00

ZINEMA. LOTTE 2 ILARGIKO HARRIAK (EUSKARAZ) (A PARTIR DE 3 AÑOS) HEIKI ERNITS, JANNO PÕLDMA ZINE ZORROTZA

UDALTEGIA ZORROTZA

18

19:30

ZINEMA.

FANT XXIII: CORTOMETRAJES FANTÁSTICOS INTERNACIONALES

ZINE ZORROTZA

CENTRO MUNICIPAL ZORROTZA

21

13:00

ABESBATZA-KONTZERTUA INMAKULADAKO ABESLARIAK BARRUTIAK KANTARI

SAN GABRIEL ELIZA MASUSTEGI

21

13:30

KALE ANTZERKIA. A CAL Y CANTO

TRAPU ZAHARRA

UDABERRIAN ESZENA KALERA

MUELLE 22 OLABEAGA

25

19:30

CINE. FANT XXIII: CORTOMETRAJES FANTÁSTICOS VASCOS

ZINE ZORROTZA

CENTRO MUNICIPAL ZORROTZA

26

18:00

ZINEMA. FANTESKOLA. OKER (EUSKARAZ). (A PARTIR DE 9 AÑOS) STUART MCDONALD

ZINE ZORROTZA

UDALTEGIA ZORROTZA

26

20:00

ABESBATZA-KONTZERTUA

MIKEL DEUNA ABESBATZA

BARRUTIAK KANTARI

FRONTOIA ZORROTZA

JUNIO

3

17:00

TEATRO DE CALLE. MR. PICHICHI

PHILO TA JOLE

UDABERRIAN ESZENA KALERA

FRONTOIA ALTAMIRA

3

23:00

VERBENA ORQUESTA NÉCTAR

FRONTÓN ALTAMIRA

4

XXXIV DÍA CORAL DE BIZKAIA

PARQUE DEL FERIAL ZORROTZA

16

18:30

KALE ANTZERKIA. ZOOZOOM

MARKELIÑE

UDABERRIAN ESZENA KALERA

AZOKA PLAZA ZORROTZA

17

12:30

ACTUACIÓN MUSICAL KANTU KOLORE

AZOKA PLAZA ZORROTZA

17

13:00

KALEJIRA TRIKITIXA BIDEBIETA MUSIKAUZO

PARQUE DEL FERIAL ZORROTZA

17

19:00

ROMERÍA.IBAI ARTE

DANTZA PLAZETAN

AZOKA PLAZA ZORROTZA

17

20:00

KALE ANTZERKIA. PAC-MAN DANTZ

AMEZTU PRODUKZIOAK

UDABERRIAN ESZENA KALERA

UDALTEGIA OLABEAGA

17

21:30

VERBENA ORQUESTA MENTA

PATIO IGLESIA SAN GABRIEL MASUSTEGI

18

12:00

ALARDE INFANTIL BETI JAI ALAI

AITA DONOSTI PLAZA BASURTU

18

18:00

TEATRO DE CALLE JUAN PALOMO YA ESTÁ AQUÍ CÍA. BARRÉ

PATIO IGLESIA SAN GABRIEL MASUSTEGI

18

18:30

KALE ANTZERKIA. ROCK-EROAK!

PRODUCCIONES AMEZTU

UDABERRIAN ESZENA KALERA

CAMINO ESTACIÓN CON ITURRIBARRIA BASURTU

18

19:00

KALEKO MUSIKA MOLTO VIVACE MUSIKAUZO

PATIO IGLESIA SAN GABRIEL MASUSTEGI

23

19:00

KALE ANTZERKIA. AKELARRE

ZIRKOZAURRE

FRONTÓN ALTAMIRA

23

19:30

TALLER-CUENTACUENTOS. EUSKAL MITOLOGIA

APIKA

UDALTEGIA OLABEAGA

23

20:00

ERROMERIA. BETI JAI ALAI DANTZA PLAZETAN

AITA DONOSTI PLAZA BASURTU

23

20:00

KALE ANTZERKIA

JUAN PALOMO YA ESTÁ AQUÍ CÍA. BARRÉ

UDABERRIAN ESZENA KALERA

AZOKA PLAZA ZORROTZA

23

21:00

MÚSICA CALLEJERA DIXIEMULANDO MUSIKAUZO

CAMINO ESTA- CIÓN

BASURTO

23

22:30

VERBENA RIVER

PARQUE DEL FERIAL ZORROTZA

25

12:00

UMEEN DANTZA IKUSKIZUNA BETI JAI ALAI

DANTZA PLAZETAN

AITA DONOSTI PLAZA BASURTU

25

13:00

KALE ANTZERKIA.HISTORIAS DE UN BAÚL

CÍA. TROTAMUNDOS UDABERRIAN ESZENA KALERA

SABINO ARANA JUNTO A IGLESIA INMACULADA BASURTU

DESCARGAR PROGRAMA

Copyright © 2014 Kultura Barrutik. Todos los derechos reservados.