Kultura Barrutik
Noiz?
irailak 6 - irailak 30
Non?
Barrutia 05 - Ibaiondo

Xarma duen Itsadarra

Xarma duen Itsadarra aurten ere eukiko dugu irailean, Ibaiondo barrutian, flamenko onaz gozatzeko.

PDF-a ikusi

Onartutakoen zerrenda eta itxarote-zerrendak

Plaza lortu duten lagunek matrikula osatzeko azalpenak jasoko dituzte mezu elektroniko baten bidez. Ikastaroaren zenbatekoa ordaintzeko eta, beraz, matrikula egintzat emateko epea abuztuaren 30ean bukatuko da. Zerrendak osatzeko errolda hartu da kontutan, lehenengo 5. Barrutiko lagunei eta gero Bilbokoei lehentasuna emanez. Abuztuaren 21ean egindako zozketaren arabera, zerrendak osatzeko abizenak “RI” hizkietatik aurrera ordenan jarri dira.

Tailer guztiak San Frantziskoko Udaltegian emango dira. Hala ere, epea amaitutakoan lekuak hutsik geratzen badira, eskariak iritsi ahala betetzen joango dira lekuok, tailer bakoitzeko plaza-kopurua bete arte.


Horretarako, cultura@bilbao.eus helbidera mezu elektronikoa bidali behar da eta eskakizunari ematen zaion erantzunak dioena egin.

Gitarra I (hasiera): Enrique Vaca.

Irailak 7 eta 8 19:00 – 21:00.
Irailak 9 11:30 – 13:30.

Plaza dutenen zerrenda

  • Sergio Salvador Primo
  • Arturo Rivera Gago
  • Jose María Rojo Arana
  • Pedro Castillo Martínez
  • Rebeca Roncal Agüero
  • María Isabel Cabrera Mella
  • Unai Murillo alija
  • Pilar Picón Monje
  • Soraya Sánchez Fernández
  • Iñaki Larrea Bengoa
  • José Antonio Triviño Ibáñez
  • Inmaculada Cuena Arto 

Gitarra II (aurreratua): Salva del Real

Irailak 7 eta 8 19:00 – 21:00.
Irailak 9 11:30 – 13:30.

Plaza dutenen zerrenda

  • Aitor Ayesta Sagarduy
  • Luis Ángel PÉrez GonzÁlez
  • Edurne Generoso Tubilla
  • J. DarÍo GarcÍa Redondas
  • Josue Sánchez jiménez
  • Jose Luis RomÁn Sevillano
  • Josu Aguinaga cueto

Dantza I (hasiera): Marta Pampa.

Irailak 11, 12 eta 13 19:00 – 21:00.

Plaza dutenen zerrenda

  • Jitka Ondruskova
  • Rebeca Roncal Agüero
  • María del pilar Santero merino
  • Irati Aurrekoetxea Idoiaga
  • Ignacio Calcedo Cabria
  • Paula Calcedo Roda
  • Pedro Castillo Martínez
  • Vanesa Cerviño Menchacatorre
  • María Teresa Fraile Tavera
  • Izaskun Gabiña

Itxarote-zerrenda

  • Eva Garay Ruiz
  • María Begoña García Maestre
  • iratxe gurruchaga azpeitia
  • Mª Jesús GutiÉrrez-Solana Montoya
  • Izaskun Idoiaga Uribe
  • Covadonga Izquierdo Camisón
  • Bidane Jiménez Elorza
  • Mónica Lavin Mozas
  • Unai Murillo alija
  • María Rodriguez Rubio
  • Maria Luisa Soto Chicón
  • José Antonio Triviño Ibáñez
  • Estíbaliz Jiménez garriz
  • Verónica Pajuelo Sobrado

Dantza II (tartekoa): Soledad Ruz.

Irailak 14 eta 15 19:00 – 21:00.
Irailak 16 11:30 – 13:30.

Plaza dutenen zerrenda

  • MARÍA GARCÍA CUMPLIDO
  • ELVIRA FRANCO MORAL
  • Patricia Narbona GÓmez
  • Verónica Vázquez García
  • Pilar Blanco López
  • Marian Rodil Conde
  • Antolín Ruiz DÍez
  • María del pilar Santero merino
  • Raquel Vidal Rodríguez
  • Joana Larrea Ereño

Itxarote-zerrandan

  • Jone Badiola de Diego
  • María Isabel Cabrera Mella
  • Rosa marÍa Del val dÍez
  • Ana María Fernández Marquibar
  • María Teresa Fraile Tavera
  • Izaskun Gabiña
  • Marta GarcÍa Alonso
  • María Begoña García Maestre
  • Edurne Generoso Tubilla
  • Covadonga Izquierdo Camison
  • Blanca Izquierdo GarcÍa
  • Arantza Miñambres Sáez
  • Ana Ortiz Andrés
  • Olga Rey Valenciano
  • Amparo Valle Polo
  • Laura Castresana
  • Sergio Ferreras Senderos
  • María Estrella Garrido Moyano
  • Verónica Pajuelo Sobrado

Dantza III (aurreratua): Sandra Cisneros.

Irailak 28 eta 29 19:00 – 21:00.
Irailak 30 11:30 – 13:30.

Plaza dutenen zerrenda

  • Lorena Salcedo uña
  • María del pilar Santero merino
  • Vanessa Triviño Bujalil
  • Mercedes Francisco GarcÍa
  • Ana Bilbao Goyoaga López de Muniain
  • María Begoña García Maestre
  • Edurne generoso tubilla
  • Covadonga Izquierdo camison
  • Blanca Izquierdo GarcÍa
  • Blanca Marzabal Hurtado

Itxarote-zerrandan

  • Olga Rey Valenciano

Txaloak eta erritmoa (hasiera): Ander Sánchez.

Irailak 6, 7 eta 8 19:00 – 21:00.

Plaza dutenen zerrenda

  • Pilar Blanco López
  • María García Cumplido
  • Ana Etxarte Muriel
  • María del Mar López DÍez
  • Carmen García Martín
  • Soraia SÁnchez
  • Paula Calcedo Roda
  • María Jesús Expósito Ramírez
  • Laura Freire Campo
  • Izaskun Gabiña
  • María Begoña García Maestre
  • Jaime Irazabal Petuya
  • Covadonga Izquierdo Camison
  • Rafael Luque Millán
  • María Luisa Soto Chicó

Itxarote-zerrandan

  • José Antonio Triviño Ibáñez
  • sergio ferreras senderos
  • MARÍA ESTRELLA GARRIDO MOYANO
  • Miren Zuriñe IBEAS RETENAGA
  • Juan Inchausti Domingo
  • sara montes santiago

Txaloak eta erritmoa II (tartekoa): Darío Campos.

Irailak 19, 20 eta 21 19:00 a 21:00.

Plaza dutenen zerrenda

  • Iker Porras Sanjurjo
  • Vega Marqueta Ruiz
  • Juan Pignatelli Moreno
  • Aida Otaola Barbeito
  • Elvira Franco Moral
  • Roberto Isasi Roteta
  • Marian Rodil Conde
  • Antolín Ruiz Díez
  • Soraia SÁnchez
  • Carmen Santayana Cabello
  • Raquel Vidal Rodríguez
  • Alberto Zubizarreta Arribas
  • Jone Badiola
  • Ana María Fernández Marquibar
  • Laura Freire Campo

Itxarote-zerrandan

  • HÉctor Garrote Llanos
  • Irene Gorrotxategi Bourdin
  • Joana Larrea Ereño
  • Arantza Miñambres SÁez
  • Ana Ortiz Andrés
  • Josu Aguinaga cueto
  • Patxi Erramun Arrese Alexandre
  • Saray del Brío Castañeda
  • Juan Inchausti Domingo
  • Maria Guadalupe Ruiz GÓmez

Txaloak eta erritmoa III (aurreratua): Fran Núñez.

Irailak 28 eta 29 19:00 – 21:00
Irailak 30 11:30 – 13:30.

Plaza dutenen zerrenda

  • Luis Ángel PÉrez GonzÁlez
  • Roberto Isasi Roteta
  • Antolín Ruiz Díez
  • jone badiola
  • Soraia SÁnchez
  • coNchi lÓpez gÁlvez
  • amparo valle polo
  • Juan Inchausti
  • Isabel Pérez Novoa
  • Saray del Brío Castañeda
  • Patxi Erramun Arrese Alexandre
  • Vanessa Triviño Bujalil
  • Rosa Palenzuela Juanes
  • Saray del Brío Castañeda

Kantua: Ezequiel Benítez.

Irailak 21 eta 22 19:00 – 21:00.
Irailak 23 11:30 – 13:30.

Plaza dutenen zerrenda

  • Susana Robredo Oraá
  • María García Cumplido
  • Begoña Justicia
  • Patricia Narbona GÓmez
  • Luis Angel PÉrez GonzÁlez
  • Roberto Isasi Roteta
  • Carmen García Martín
  • Ignacio Calcedo Cabria
  • Mercedes Francisco GarcÍa
  • Ana Bilbao Goyoaga López de Muniain
  • Raquel Vidal Rodríguez
  • Alberto Zubizarreta Arribas
  • Pilar Picón Monje
  • Vanessa Triviño Bujalil
  • José Antonio Triviño Ibáñez

Itxarote-zerrendan

  • Amparo Valle Polo
  • Roberto Alonso Rojo
  • Amaia Fernández Santisteban
  • EDUARDO FLORIDO RUBIO
  • MARÍA ESTRELLA GARRIDO MOYANO
  • MARI CRUZ GONZÁLEZ IBÁÑEZ
  • Encarnación Jordano Pareja
  • Conchi López Gálvez
  • Sara Montes Santiago
  • ROSA PALENZUELA JUANES
  • ISABEL PÉREZ NOVOA

Izena emateko arauak:

  1. Espezialitate bakoitzeko hiru eguneko (6 ordu) tailer bakoitzaren kostua:
    – Prezio arrunta: 25 euro.
    – Langabetuak, erretirodunak eta ikasleak: 15 euro.
    – Oinarrizko Errenta jasotzen dutenentzat: 10 euro.
  2. Aurreinskripzioa egiteko epea uztailaren 19an, asteazkena, hasi eta abuztuaren 15ean, asteartean, (egun hau barne) amaituko da. Aurreinskripzioa epe horretan egiteko, Udalaren web orriko (www.bilbao.eus) galdera-sorta bete behar da edo 010 telefonora deitu. Interesdunek gehienez bi tailerretan bakarrik egin ahal dute aurreinskripzioa.
  3. Plaza-kopuruak (15 tailer bakoitzeko, dantza tailerrean izan ezik, horretan 10 plaza izango dira) baino aurreinskripzio gehiago badago, zozketa egingo da abuztuaren 21ean, astelehena, 12:00etan San Frantziskoko Udaltegian. Zozketak zehaztuko ditu tailerra egiteko aukeratuak eta beste guztiak itxaron zerrendan geratuko dira hutsik gera daitezkeen plazak betetzeko.
    Plazak banatzeko orduan lehentasuna izango dute 5. Barrutian (Ibaiondo) eta Bilboko beste barrutietan erroldatutakoek. Ikastaroan onartutakoen zerrendak eta itxaron-zerrenda ikusgai jarriko dira San Frantziskoko Udaltegian eta Udalaren web orrian (www.bilbao.eus) abuztuaren 24ean (eguena), 13:00etan, hasita.
  4. Matrikularen zenbatekoaren diru-sarrera ez da egingo eta inskripzioa ez da formalizatuko harik eta jakinarazpena egin arte posta elektronikoaren bidez (edo telefonoz, mezu elektronikoaren bidez ezin bada), aurreinskripziorako epea amaitutakoan.
    Gainera, bi eguneko epea emango da ikastaroaren zenbatekoaren diru-sarrera egiteko. Diru-sarrera egin ezean, matrikula formalizatu gabe utzi eta plaza libre geratuko da.
  5. Izena emateko epea amaitutakoan lekuak hutsik geratzen badira, eskariak iritsi ahala betetzen joango dira lekuok, tailer bakoitzeko plaza-kopurua bete arte. Horretarako, cultura@bilbao.eus helbidera mezu elektronikoa bidali behar da eta eskakizunari ematen zaion erantzunak dioena egin.
  6. Tailerrak bertan behera utzi ahal izango dira, jende nahikorik ez badago. Horrela gertatuz gero, jakinarazi egingo zaie interesdunei. Matrikula egin ondoren, ikastaroa edo tailerra bertan behera geratzen denean baino ez da itzuliko dirua.

FLAMENCO A-3. Salva del Real grupo

Irailak 9, larunbata / 20:00
Areatzako aterpea
Doakoa

Salva del Real gitarrista flamenkoak aurkezten duen ikuskizuna gitarrak flamenkoan daukan ezinbesteko zeregina osatzen duten modalitateetatik egindako ibilbidea da, bakarlari modura hasita kantuaren eta dantzaren gidari eta akonpainamendu-lanetaraino.


DE RAÍZ. Compañía flamenca de Soledad Ruz

Irailak 16, larunbata / 20:00
Eleiz Museoa (Atxuri)
Sarrera librea aretoa bete arte

Soledad Ruz dantzaria, flamenkoa eta dantzaren beste diziplina batzuekin (gaur egungoa eta euskal dantza) daukan interakzioa esperimentatu izan ondoren, bere jatorrietara itzuli da. Kantuaren, gitarraren eta txalo eta adoretze tradizionalen bidez, flamenkoaren funtsetara itzultzeko beharrizana betetzen du, arte honek gordetzen dituen sustrai purueneko sentimenduak eta sentsazioak aztertzeko.


‘QUIMERAS DEL TIEMPO’. Recital de Ezequiel Benítez con Paco León

Irailak 23, larunbata / 20:00
Bidebarrieta Biblioteka
Sarrera librea aretoa bete arte

Jerezeko Ezequiel Benítez kantari ospetsuak zuzenean aurkeztuko du bere azken diskoa, ‘Quimeras del tiempo’. Arte honengatik sentitzen duen maitasuna erakutsiz, ekarriko duen errepertorioak flamenkoaren historian oso kutsu pertsonala izan duten emakume eta gizon kantari handiei egiten die omenaldia.


‘A NIGHT IN UTRERA’ Sergio de Lope grupo (Amaierako ekitaldia)

Irailak 30, larunbata / 20:00
Bilborock
Sarrera 10 €

– Aurrez aldetik: orrialde honetan irailaren 28rarte eta Power Recordsen (Villarias, 5) irailaren 29rarte.
– Txarteldegian: ikuskizuna hasi baino ordubete lehenago.

Sergio de Lope flautista flamenkoa da, Kordoba probintziakoa. 2016an La Unión eko Nazioarteko Jaialdiko instrumentista flamenkoaren bigarren saria irabazi zuen. Lehen mailako musikari eta artisten talde batekin, bere azken lana aurkeztuko digu, ‘A night in Utrera’, flamenkoa eta musika sustraidunak, adibidez jazza, uztartzen eta elkar aberasten duten ikuskizuna.

MUSIKETAN TRAN TRAN TRAN

SAIO DIDAKTIKOAK
6 eta 10 urte bitarteko neskato-mutikoei eta gurasoei zuzenduak.

Parte-hartzaileek flamenkoaren mundu zirraragarrian murgilduko dira: konpasa, gitarra eta kantuaren magia, betiere estilo alaienen, koloretsuenen eta jaizaleenen bidez adieraziak..

· Iralak 26 (asteartea) - 18:00 / San Adriango Biblioteka
· Irailak 28  (osteguna) - 18:00 / Ibaialde Biblioteka
 Iraupena: 40´

DESDE SANTURCE… A SEVILLA

GITARRA ETA BESTE ZENBAIT MUSIKA TRESNEN KONTZERTUA
Adin guztietarako

· Irailak 27 septiembre (asteazkena) - 19:00 / Bilbao Musikako Biblioteka

FLAMENKOARI BURUZKO MATERIALEN ERAKUSKETA ETA MAILEGUA (CDak, LIBURUAK, DVDak ETA ABAR):CDs, LIBROS, DVDs, ETC.

San Frantzisko, Ibaialde, San Adrian eta BilbaoMusikako Bibliotekak.

Irailaren 6etik 30era 
Ordutegiak: kontsultatu hurrengo web orrietan:
blogbibliotekak.bilbao.eus
bilbao.eus/bibliotecas

‘A NIGHT IN UTRERA’ SERGIO DE LOPE GRUPO
Amaierako ekitaldia

Aurrez aldetiko salmenta atari honetan irailaren 28rarte eta Power Records-en (Villarias, 5) irailaren 29rarte.

Txarteldegian: ikuskizuna hasi baino ordubete lehenago.

Zapatua, Irailak 30  / 20:00etan
Bilborock
Sarera: 10 €

Copyright © 2014 Kultura Barrutik. Eskubide guztiak gordeta.